Close

Technologie

 

• SESTAVENÍ

Záhony, které jsou do maximálně dvoumetrového rozměru doručíme už sestavené. Větší záhony se pak skládají až na místě. Obdržíte tedy „balík“ jíž nachystaných hranolů a všeho potřebného materiálu k sestavení. Jednotlivé hranoly se pak šroubují konstrukčními vruty do sebe a skládají se dle uvedených rozměrů přes sebe, aby ve výsledku vznikla jedna pevná struktura v podobě velkého „ květináče“. Po domluvě jsme Vám schopni zajistit i případnou montáž Vašeho výrobku na místě.

 

• ŽIVOTNOST

Masivní dřevěné hranoly prochází vysokotlakou impregnací již nařezané a předvrtané, takže při impregnačním procesu látka proniká téměř do 100 % materiálu. Technické listy tlakové impregnace zaručují životnost impregnovaného dřeva na 20 a více let.

 

• PEVNOST

Celé sestavení z masivních hranolů vytváří pevnou strukturu o síle stěny 70mm. Díky konstrukčním vrutům, kterými je zpevněná celá konstrukce může stavba stát i v břehu a tak odolá tlaku zeminy na stěnu. Při nutnosti se dají taky do první vrstvy stavby zatlouct zemní vruty, aby celá stavba tak stála na svém místě. Další výhodou je to že takový záhon můžete klidně postavit na betonových plochách, jako velké náměstí, kde se těžko zasazují rostliny nebo v menším provedení na terasu či balkón rodinného domu.

 

• DESIGN

Design našich výrobku je postaven na hranolech z modřínového dřeva. Pro venkovní účely je dřevo lehce zbroušeno, aby nebylo příliš hrubé a společně s tím mírně zkosené hrany pro větší bezpečnost. Samotná barva produktu je dána impregnací, která ve výsledku vznikne na odstín hnědé barvy. Vycházíme vstříc požadavkům zákazníka a vyvýšený záhon vyrobíme i dle požadavků. Konkrétní design vychází z přímočarosti a jednoduchosti, kdy každou stranu v jednotlivé rovině tvoří celistvý kus trámu. Vyvýšený záhon – VYZAGARDEN vynikne na každé zahradě, terase nebo parku.

 

• CENA

Po pevnosti a trvanlivosti patří cena mezi nejdůležitější aspekty, a proto byl kladen důraz především na to, aby cena vyhovovala kvalitě produktu. Především musíme zvážit všechny faktory a to je – žádné napodobeniny, žádné výkopy a starosti se stavebním materiálem. Pocit z dobře odvedené práce, která představuje moderní technologii jak bezpečně a zdravě pěstovat. Funkčnost a vzhled bez kompromisů.

 

• VYUŽITÍ

Záhony se dají použít téměř na každé místo!

– Zahrady a dvory
– Terasy či balkóny
– Školy a školky jako výuková pomůcka
– Městské parky
– Restaurace, hotely – bylinkové záhony
– Komunitní pěstování na sídlištích
– Osvětlené záhony
– Vodní plochy – dřevěné rybníčky