Close

Technologie

• JEDNODUCHÉ SESTAVENÍ

Jednoduchost výstavby je to, v čem vidíme jednu z nejsilnějších stránek produktu. Celý vyvýšený záhon je postaven tak, že jednotlivé stěny, které jsou poskládány z masivních hranolů, jsou nasazovány na závitovou tyč, že ve výsledku vznikne jeden velký „květináč“ a tím pádem při stavbě potřebujete jenom klíč na utahování matiček na závitových tyčích. Další výhodou je to, že celá stavba se dá kdykoliv jednoduše rozdělat a přemístit na jiné místo. S nadsázkou se dá říct, že takový vyvýšený záhon zvládne sestavit i malé dítě.

 

• ŽIVOTNOST

Masivní dřevěné hranoly prochází vysokotlakou impregnací již nařezané a předvrtané, takže při impregnačním procesu látka proniká téměř do 100 % materiálu. Technické listy tlakové impregnace zaručují životnost impregnovaného dřeva na 20 a více let.

 

• PEVNOST

Celé sestavení z masivních hranolů vytváří pevnou strukturu o síle stěny 70mm. Díky pevnostním závitovým tyčím může stavba stát i v břehu a tak odolá tlaku zeminy na stěnu. Při nutnosti se dají taky do první vrstvy stavby zatlouct zemní vruty, aby celá stavba tak stála na svém místě. Další výhodou je to že takový záhon můžete klidně postavit na betonových plochách, jako velké náměstí, kde se těžko zasazují rostliny nebo v menším provedení na terasu či balkón rodinného domu.

 

• DESIGN

Design našich výrobku je postaven na hranolech z modřínového dřeva. Pro venkovní účely je dřevo lehce zbroušeno, aby nebylo příliš hrubé a společně s tím mírně zkosené hrany pro větší bezpečnost. Samotná barva produktu je dána impregnací, která ve výsledku vznikne na odstín hnědé barvy. Vycházíme vstříc požadavkům zákazníka a vyvýšený záhon vyrobíme i dle požadavků. Konkrétní design vychází z přímočarosti a jednoduchosti, kdy každou stranu v jednotlivé rovině tvoří celistvý kus trámu, a tudíž není tvořen z menších dílů. Vyvýšený záhon – VYZAGARDEN vynikne na každé zahradě, terase nebo parku.

 

• CENA

Po pevnosti a trvanlivosti patří cena mezi nejdůležitější aspekty, a proto byl kladen důraz především na to, aby cena vyhovovala kvalitě produktu. Především musíme zvážit všechny faktory a to je – žádné napodobeniny, žádné výkopy a starosti se stavebním materiálem. Pocit z dobře odvedené práce, která představuje moderní technologii jak bezpečně a zdravě pěstovat. Funkčnost a vzhled bez kompromisů.

 

• VYUŽITÍ

Záhony se dají použít téměř na každé místo!

– Zahrady a dvory
– Terasy či balkóny
– Školy a školky jako výuková pomůcka
– Městské parky
– Restaurace, hotely – bylinkové záhony
– Komunitní pěstování na sídlištích
– Osvětlené záhony
– Vodní plochy – dřevěné rybníčky